11 Aralık 2010 Cumartesi

Akıllı Ol Ulan!

Bursaspor ve onun ırkçı, şerefsiz taraftarı iyice zıvanadan çıkmış vaziyette.
Yaptıkları haltları yazacak değiliz ama Bursaspor utanmadan ve sıkılmadan hatta yüzsüzce bir açıklama yapmış. Buna gereken cevabı vermek zorundayız. Buyurun;

Demişler ki;
"Tüm spor kamuoyunun kamera kayıtları ile TV 'lerden açıkça gözlemlediği gibi, maç öncesi saha dışı olayların yegane nedeninin "Beşiktaş taraftarlarının polis bariyerlerini tekmeleyip kırarak Bursaspor taraftarlarına saldırıda bulunmuş" olması , Taraftarları taşıyan otobüslerin iki kez aramadan geçmiş ve tüm suç oluşturabilecek unsurlarından temizlenmiş şekilde stada gelmiş olması,"

Cevap
Kardeşim, sen ağzınla söylüyorsun, götümüzle anlamamızı bekliyorsun. Senin taraftarın binbir türlü alet ve edevatla geldi mi İstanbul'a? Bu bile yeterince berbat bir hareket değil mi? Üstüne bir de utanmadan "temizlendiler ama" diyorsun. Şunun Türkçe'sini söylesene; "bizim taraftar 2 otobüs dolusu döner bıçağı ve çeşitli saldırı aletleri getirdi ama hepsi yakalandı. Yakalandıysa sorun yok. Kullanamadılar nasıl olsa." Peki ya niyet? Getirmişsiniz ulan işte. Ne bok yemeye geldiğiniz gayet ortada.

Demişler ki;
"Olaylar sonrası göz altına alınan ve tutuklanan taraftarların tamamının Beşiktaş taraftarlarından ibaret olması, tek bir Bursaspor taraftarının şu ana dek göz altına alınmamış, tutuklanmamış olması, hadisenin bütün çıplaklığı ile ortada olması, Bursaspor taraftarlarınca atılan şişeden yaralandığını TV Kanallarında İddia eden bir bayanın , Beşiktaş taraftarlarınca yaralandığının tüm delillerle sabit olması ancak yaygın medyanın haksız ve vicdansızca propagandası sonucu Bursaspor kulübüne ceza kararı verilmesinin zeminini yaratılmış olması,"

Cevap
Ulan, hem medyayı örnek gösteriyorsun hem de medyaya laf atıyorsun. Bu ne yaman çelişki Bursacık? Sen hem kamera kayıtlarını ve medyanın Beşiktaş'a nasıl yüklendiğinden bahsediyorsun hem de "yaygın medyanın" muhalefeti diyorsun. İşine geldiği gibi mi olsun diyorsun? Nasıl da gerçekleri çarpıtıyorsun uyanık yönetim seni... Peki ya neden "Ermeni köpekler, Beşiktaş'ı destekler" sloganından bahsetmiyorsun? Unuttun mu? Savunma lan ırkçı taraftarını utanmaz herifler. Sizde yüz yok, gerçekten yok. En az onlar kadar suçlusunuz en az onlar kadar vurdumduymazsınız. Bu taraftarın kimi örnek aldığını görüyoruz. İnsan bir özür diler, ama işine gelmeyince açıklamaya bile koymazsın zaten. Hayat size mi güzel lan? Az bile ceza yediniz ona yanıyoruz bir de üste çıkmaya çalışıyorsunuz. Devam...

Demişler ki;
"Bursaspor Kulübü Taraftarlarının 2009-2010 sezonunda Fair Play centilmenlik adına ne kadar ödül varsa topladığı bir realite iken ve çokça uzun zamandır seyirci- Kulüp-Şehir dayanışması ile ŞİDDETE KARŞI topyekun verdiğimiz savaş meyvalarını vermiş iken bu önyargının tarafımızdan anlaşılamadığı, Profesyonel Futbol Disiplin talimatındaki hükümlerde birkaç saha içi koltuk kırmanın bu şekilde ağır bir cezaya mesnet olamayacağı?"

Cevap
Size o ödülü verenin Allah belasını versin. Diyarbakırspor'a ve taraftarına yaptıklarınızı unutan zihniyete yazıklar olsun. Onların görmezlikten gelmesi getirdi durumu bugünlere. Buna rağmen ödüller aldınız. Başka bir yerde olsa bok oynardınız o maçları. Bir de üstüne 3 puan verdiler size. Yazıklar olsun o ödüllere. Sizin tek gerçeğiniz var ırkçılık! İşte, Türkiye'nin durumu budur. Kayırma bir kez başlayınca sonu gelmiyor!

Demişler ki;
"TV görüntülerinde oyuncumuz Volkan`ın Rakip takım oyuncusuna faul yapmadığı halde sarı kart gördüğü, protestosu olmadığı halde ikinci sarı kartı yersiz ve hararetle gördüğü dolayısıyla Bursaspor takımının haksız bir biçimde sahada 10 kişi bırakıldığının tüm tarafların ortak gözlemi olduğu ,tecrübeli eski hakemlerin bile haksızlığı program yayınlarında açıkça tesbit ettikleri, Dolayısıyla taraftarımızın tahrik olmasının idrak edilmesi gereği, 6 puanlık maç olarak nitelendirilen kritik önemde bir maçta bu kadar hakem hatasının taraftarda doğal bir tahrik unsuru yaratacağının göz ardı edilmemesi,"

Cevap
Hani yaygın medya "tü kaka" idi? Lan 3 satır önce salladığınız adamların gölgesine niye giriyorsunuz şimdi? Bu hafta Guti aynı şekilde atıldı. Ne oldu? Ona da sahip çıkar mısınız? Yoksa sadece yüzsüz mü kalırsınız? Bu kadar mısınız siz? Alçak mısınız? Ve bir de utanmadan, bizim sizi tahrik ettiğimizden bahsediyorsunuz. Ha ama şu olay diye bahsetmiyorsunuz. Peki o topçu parçasının 3 dakika sahada kalıp tribünleri galeyana getirmesi? Yoo ama siz haklısınız, unutmuşuz. Ne de olsa o tahrik değil. Ulan sen yönetim olarak 6 puan diye bakarsan maça ne kadar aciz olduğunu göstermiş olursun. Bu mu bahane? Size, şunu söyleyelim; ne zaman 6 puan için gelirseniz İnönü'ye, nah alırsınız onu! Bu kadar mı aciz, bu kadar mı aç gözlüsünüz? Yazıklar olsun. Hakeme işine gelince medyayla giydir, işine gelmeyince yaygın medya bıdı bıdır. Ağzımızı bozdurtmayın lan.

Demişler ki;
"Sahaya giren kişinin Bursasporla yakın-uzak ilişkisi olmayan akıl selim sahibi biri olmaması nedeniyle bu fiilden dolayı da misafir takım kulübünün cezalandırılmasının gerek fiili gerekse hukuki büyük bir hata olduğu,Federasyonumuz tarafından seyircisiz cezaların verilmesinin arzulanan Fair Play havasını yaratmamıza katkı sağlamayacağı . genel Amacın Futbolda Fair Play ruhunu öne çıkarmak olduğu, seyircisiz cezalar dışında bunun başka çarelerinin de aranması, dolayısıyla kulüp idarecileri olarak bizlerin bu konuda elimizin kuvvetlendirilmesi de gerekli olduğu ,"

Cevap
Sizin her işiniz zaten "tek kişinin yaptığı herkesi yansıtmayan" işler. Ulan, binlerce taraftarın "Ermeni köpekleri", "PKK dışarı" laflarını söylerken aklı selim miydi? Hanginizde gram beyin var ki? Sahaya atlamasa ne fark eder? Zaten sizin yanlışlarınız hep kişilere özel. Süper taraftarınız var. Hatta spikerleriniz. Ne güzel çağırıyor Heykel'e filan insanları. O da zaten istisnai durumdu. Bütün istisnalar sizi mi buluyor ulan! Hala sorunu nasıl çözeriz diye gerçeği kabul etmiyorsunuz bir de üste çıkmaya çalışıyorsunuz. Zeka yoksunusunuz. Vallahi de billahi de.

Sonuç;

Trabzon'a Rum, Beşiktaş'a Ermeni, Diyarbakır'a PKK, Karşıyaka'ya Yunan diyen taraftar grubu hala görmezden geliniyor ve büyük cezalar almıyorsa, susun oturun. Buna şükredin. Çünkü ancak Türkiye'de böyle bir savunmayı yapacak kadar yüzsüz olabilir bir kulüp. Ne de olsa, hiç ceza almadı hep es geçildi. Götünüz iyice kalktı açıkçası.

Oturun bir düşünün. Azcık utanmanız arlanmanız olsun. Herkes sizden yaka silkiyor ama siz neyinize güveniyorsanız böyle alçakça açıklamalar yaparak gerçekleri unutturmaya girişiyorsunuz.

Kim şımarttı ulan sizi böyle?

Sizin ırkçı taraftarınıza da, size de yazıklar olsun.

Son maçınızı kazanamadığınız için düştünüz ama onun suçunu bile başkasına attınız. Oysa ki biz, sizin düşürülmemek için daha önce nasıl kollandığınızı da biliyoruz. Hem de yasalarla oynanarak.

Sen kendi göbeğini kesemiyorsun ve başkasına bok atıyorsun, senin angut taraftar kesiminde buna inanıyor.

Siz hakikaten aciz bir takım ve taraftarsınız. Biz, iyinizi, kötünüzü birbirinizden ayırmıyoruz bundan sonra. Hepiniz aynı boksunuz.

Oldu mu?

Bir daha NAH şampiyon olursunuz bu ülkede.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder